Paskelbta: 2022-05-10

Lietuvos kyokushin karate jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatai

2022 m. gegužės 7 dieną Kėdainiuose vyko Lietuvos kyokushin karate jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionatai. Tai svarbiausios metų varžybos, kuriose kovojama ne tik dėl aukso medalio, bet ir dėl patekimo į Lietuvos rinktinę. Čempionate dalyvauja pajėgiausi kovotojai iš įvairių  Lietuvos kyokushin karate klubų. Šiemet Kėdainiuose dalyvavo per 330 sportininkų. Jaunučių grupėje jėgas išbandė jurbarkiečiai Matas Žilaitis, Ignas ir Karolis Šimkūnai, Matas Matonas, Ieva Skilinskaitė, Aleksandra Valošinaitė. Ievai ir Aleksandrai tai buvo pirmos tokio aukšto lygio varžybos, kuriose abi merginos, pasak jų trenerio Artūro nusipelno pagyrimo. Vaikinams šioje grupėje sekėsi skirtingai. Igno ir Karolio svorio kategorijoje -65 kg iš viso varžėsi 29 sportininkai, tad norint tapti čempionu buvo būtina laimėti 5 kovas. Karolis laimėjo pirmą kovą, tačiau antrame rate nepavyko įveikti varžovo. Ignas laimėjo dvi kovas ir pritrūko tik vieno žingsnio iki bronzos apdovanojimo. Matas Matonas kovojo -75 kg svorio kategorijoje ir tarp 15 sportininkų, įveikęs du priešininkus iškovojo trečią vietą bei tapo kandidatu į Lietuvos jaunučių rinktinę. Geriausiai varžybose sekėsi jurbarkiečiui Matui Žilaičiui. Svorio kategorijoje -50 kg Matas įveikė 4 varžovus ir tapo čempionu. Iškovojęs aukso medalį Matas pateko į Lietuvos jaunučių rinktinę ir atstovaus Lietuvą Europos kyokushin karate jaunučių čempionate, kuris šiemet lapkričio mėnesį vyks Bulgarijoje, Sofijos mieste. Jaunimo amžiaus grupėje jurbarkietė Simona Kulikauskaitė svorio kategorijoje +65 kg iškovojusi sidabro apdovanojimą, taipogi pateko į Lietuvos rinktinę ir kartu su Matu vyks į Bulgariją.