Paskelbta: 2022-07-26

41-asis tarptautinis šachmatų turnyras ,,Plungė 2022“

Š. m. liepos 18-24 d. Platelių gimnazijos patalpose vyko 41-asis tarptautinis šachmatų turnyras ,,Plungė 2022“. Turnyras skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio šviesios atminties Vitaliaus Vlado Andriušaičio atminimui. Į turnyrą atvyko 91 šachmatininkas iš Ukrainos ir iš įvairių Lietuvos miestų. Tarp jų 8 Jurbarko sporto centro šachmatų skyriaus auklėtiniai. Buvo vykdomi du turnyrai. A turnyras buvo skirtas šachmatininkams turintiems 1700 reitingą arba didesnį, bet galėjo žaisti ir mažesnio reitingo žaidėjai susimokėję didesnį starto mokestį. B turnyras buvo skirtas šachmatininkams dar neturintiems 1700 reitingo.

A turnyre dalyvavo 29 šachmatininkai. Tarp jų jurbarkiečiai Ąžuolas Norkūnas, Ignas Milius, Skomantas Juškaitis ir Kristupas Meškauskas. Ganėtinai pajėgius žaidėjus surinkusiame A turnyre gerai žaidę Ignas ir Ąžuolas surinko po 4 taškus, Kristupas ir Skomantas po 3.5 taško. Dviem žaidėjams pavyko ženklia pakelti savo turimus reitingus. Ignas uždirbo 49.2 reitingo taškų, o Kristupas 54.4 reitingo taškų.
B turnyre dalyvavo 62 šachmatininkai. Tarp jų jurbarkiečiai  Dominykas Mačieža, Deimantas Šegžda, Medeina Strokova ir Matas Keturauskas. Po permainingų kovų Medeina, Dominykas ir Matas surinko po 4 , o Deimantas 3.5 taško.
Varžybos vyko 9 ratų šveicariška sistema, kiekvienam žaidėjui skiriant po 90 min. + 30 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą.
Liepos 22 d. po pietų ten pat vyko bendras ,,Žaibo“ turnyras (laikas 3 min. plius 2 sek. už padarytą ėjimą). Jame dalyvavo 81 šachmatininkas. Tarp jų ir 7 jurbarkiečiai. Puikiai sekėsi Ąžuolui Norkūnui. Ąžuolas surinko 6.5 taško ir užėmė 9 vietą. Tarp moksleivių iki 16 metų užėmė 1 vietą ir buvo apdovanotas piniginiu prizu. Be to tarptautinį reitingą pakėlė 64,4 taško. Piniginį prizą iškovojo ir Medeina Strokova. Ji užėmė 1 vietą tarp mergaičių iki 14 metų amžiaus.Taip pat laisvu nuo varžybų metu jurbarkiečiai sportavo aikštyne prie Platelių gimnazijos. Jie išbandė treniruoklius, žaidė krepšinį ir futbolą.