Paskelbta: 2023-06-26

Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas Vilniuje

2023 m. birželio 21-22 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas. Čempionate vyko asmeninė ir komandinė įskaita, kuriame 1-15 vietas iškovoję sportininkai pelnė savo komandai taškus.
Mergaičių grupėje: Augustė Pranskaitytė šuolio į aukštį rungtyje iškovojo antrą vietą - peršoko 1,55 m (20 dalyvių) ir pakartojo asmeninį rezultatą. Trišuolio rungtyje užėmė aštuntą vietą - nušoko 9,53 m (13 dalyvių).
Mingailė Sabaliauskaitė šuolio į tolį rungtyje užėmė 21 vietą – nušoko 4, 21 m (25 dalyvės) ir 200 m bėgimo rungtyje užėmė 54 vietą - 30,59 s (70 dalyvių) pagerino asmeninį rezultatą.
Atėnė Bosikytė rutulį nustūmė 8,06 m užėmė 19 vietą (25 dalyviai) (šių mergaičių trenerė Laimutė Stanienė).

Liepa Šukutytė iškovojo trečią vietą rutulio stūmimo rungtyje, jos rezultatas 10,81 m (25 dalyvės) ir disko metimo rungtyje iškovojo ketvirtą vietą, diską numetė 31,00 m (11 dalyvių) (trenerė V. Kokarskaja).
Vaikinų grupėje geriausiai sekėsi Majui Jociui ieties metimo rungtyje (12 dalyvių), kuris užėmė trečią vietą - rezultatas 35,18 m ir šuolio į aukštį rungtyje užėmė 14 vietą (16 dalyvių). Taip pat šuolio į aukštį rungtyje dalyvavo Klaidas Kukliauskas, jis peršoko 1,50 m ir užėmė devintą vietą. Ieties metimo rungtyje Armandas Kuras užėmė septintą vietą - ietį numetė 31,86 m (treneris A. Domeika).
Individualiai ieties metimo rungtyje dalyvavo Dominykas Orlovas, kuris užėmė aukštą ketvirtą vietą, jo rezultatas 34,13 m. Disko metimo rungtyje (18 dalyvių) varžėsi Andrėj Patlatiuk - užėmė 15 vietą 24,42 m (treneriai A. Domeika ir V. Kokarskaja).
Pirmą kartą septynkovės varžybose dalyvavo Goda Kvietkutė (15 dalyvių), kuri pirmą dieną varžėsi keturiuose rungtyse: 100 m barjerinį bėgimą įveikė 18,38 s, peršoko į aukštį 1,22 m ir nustūmė 3 kg rutulį - 8,72 m ir 200 m įveikė per 31,87 s.
Antrą dieną dalyvavo trijose rungtyse: šoko į tolį iššoko 3,77 m, numetė ietį 21,16 m ir 800 m įveikė per 3,14 min. Iškovojo 12 vietą ir pelnė komandai 10 taškų (treneriai A. Domeika ir V. Kokarskaja).
Jurbarko sporto centro jaunučių lengvaatlečių komanda iškovojo garbingą penktą vietą tarp įskaitinių 28-ių dalyvavusių čempionate rajonų ir savivaldybių komandų.